آترین مهر فولاد

ورق

آترین فولاد مهر

ورق های فلزی از فلزهای مختلف مانند فولاد های ساختمانی، فولاد های ضد زنگ، آلیاژهای آلومینیوم، مس، برنج و غیره ساخته می شوند. ورق‌های فلزی در ابعاد و ضخامت های مختلفی وجود دارند. همچنین این فلز از لحاظ سطحی و ظاهری نیز شامل انواع مختلفی هستند. مثل ورق‌های آج دار، خش دار و ورق‌های صاف. از کاربرد های مهم از ورق های فلزی میتوان در کارهایی مانند ساخت بدنه خودروها، کشتی ها و هواپیماها، ساخت انواع سطح های فلزی، ساخت انواع مخازن و تانکرها و مواردی دیگر استفاده می شود. ورق های فلزی در انواع مختلف تولید و تهیه می شوند که عبارت اند از:

ورق سیاه

ورق های سیاه در دو نوع ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی در استانداردهای مختلف تولید می شود، ورق های نورد گرم معروف ترین ورق فولادی است که با توجه به نوع آن مصارف گوناگونی در صنایع مختلفی از جمله صنعت ساختمان، تانکر سازی، خودروسازی، مخازن خاص، کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی دارد.

ورق روغنی

ورق های روغنی توسط تکنولوژی نورد سرد تولید می شود. این ورق ها به علت براق بودن و جلوه خوب آن ها بیشتر بر روی نما و ظاهر اجسام کاربرد دارند. به علت استفاده از نورد سرد در ورق روغنی کیفیت و ظاهر این ورق بسیار عالی است. از مهمترین کاربرد های ورق روغنی میتوان به خودروسازی، لوازم خانگی، مخازن فلزی اشاره کرد.

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه نوعی فولاد است که با فلز روی پوشانده شده است. دلیل این امر مقاوم کردن ورق در برابر خوردگی می باشد. از این ورق در جاهایی مانند سقف شیروانی ها، گلخانه ها و هر جایی که احتمال زیاد برای خوردگی و همچنین رطوبت باشد کاربرد بسیار زیادی دارد. باید بدانید که هر چه ضخامت روی بیشتر باشد مقاومت ورق نیز بیشتر می شود. از این ورق بیشتر در جاهای مرطوب استفاده می شود زیرا حتی اگر پوشش آن شکستگی پیدا کند باز هم از زنگ زدن محفوظ می ماند. صنعت برق، صنعت کامپیوتر و صنعت خودروسازی از کاربرد های ورق گالوانیزه است.

ورق آلومینیوم

یکی از پرکاربرد ترین نوع ورق، آلومینیومی است که کاربرد طولانی مدتی در عرصه صنعت دارد. این ورق آلومینیومی در بازار جهانی تولید انبوهی دارد و به صورت ورق های نازک و سبک تولید می شود. آلومینیوم، وزن بسیار سبکی دارد و نسبت به سایر ورق‌ها از مقاومت خوب و بالایی برخوردار است. این نوع ورق، شکل‌ پذیری بسیار بالایی دارد. علاوه بر این موارد، ورق آلومینیوم در برابر خوردگی و زنگ‌ زدگی هم مقاوم است. از مهم‌ ترین کاربردهای این نوع ورق، می‌ توان به موارد زیادی اشاره کرد مانند صنعت حمل و نقل، مخازن سوخت، صنایع نظامی، داروسازی، لوازم خانگی و ریل های راه آهن.

ورق اسید شویی

به ورق‌هایی که توسط اسید کلریدریک چربی های روی ورقی که به ضخامت دلخواه رسیده است زدوده می شود، اسید شویی می گویند. ورق اسید شویی شده از نوع گرم تولید می شود که طی پروسه ای زغال ها و ناخالصی های روی سطح آن توسط اسید گرفته می شود و حالتی براق و روغنی پیدا می کند. از ورق اسید شویی شده در مصارف ساختمانی، تولید مخازن گاز، اتومبیل سازی استفاده می شود.

ورق رنگی

رنگ پاشی معمولا روی ورق های گالوانیزه صورت می گیرد. ورق گالوانیزه را در کوره های خاصی رنگ پاشی می کنند. این ورق های به علت زیبایی و تنوع رنگی که دارند بیشتر در ساخت کانکس از آن ها استفاده می شود و دارای استانداردهای جهانی می باشند که در همه جا یکسان است. از سایر کاربرد های ورق رنگی میتوان به صنایع ساختمانی، لوازم خانگی، صنایع فلزی و صنعت حمل و نقل.

قیمت ورق های آهنی با توجه به مصرف بالای این آهن در صنایع مختلف همیشه یکی از پرفروش ترین آهن آلات بازار ایران است. هزینه بالای این آهن به دلیل قیمت مواد اولیه، هزینه سوخت و انرژی، هزینه حمل و نقل و همچنین تورم جهانی است. اما آترین فولاد مهر این راه را برای شما آسان کرده تا با خیال آسوده خرید کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران خبره و حرفه ای ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا