سبد میلگرد مخلوط چیست؟

سبد میلگرد مخلوط چیست؟

سبد میلگرد مخلوط یکی از پرمصرف‌ترین تجهیزات در ساختمان‌سازی و سایر صنایع محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید برای خرید میلگرد باید اطلاعات کافی را داشته باشید تا بتوانید یک محصول باکیفیت خریداری کنید. با توجه به این‌ که نوسانات ارز در تعیین قیمت مقاطع فولادی نقش دارد، بسیاری از افراد به‌ خاطر کاهش هزینه‌های خود خرید ترجیح می‌دهند مقاطع فولادی این‌ چنینی را به شکل بسته‌بندی و سبد تهیه کنند؛ زیرا در این سبدها، شاخه‌ها به‌ صورت مخلوط قرار گرفتند و بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. در ادامه همراه ما باشید تا با این نوع قطعات فولادی بسیار پرکاربرد آشنا شوید.

آشنایی با سبد میلگرد مخلوط

سبد میلگرد مخلوط یک مجموعه است که در آن تعداد زیادی میلگرد در اندازه و وزن‌های مختلف وجود دارد. به‌ طور کلی میلگردهایی که در این سبد جای می‌گیرند به صورت ساده، کلاف و آجدار با سایزها و وزن‌های مختلف هستند. سبد میلگرد در بورس کالا ارائه می‌شود. میلگردهای موجود در سبد همگی از جنس فولاد هستند که می‌توانند داخل بتن استفاده شوند و مقاومت کششی آن را افزایش دهند.

البته از سبد میلگرد به غیر از ساختمان‌سازی در صنایع دیگر نیز می‌توان استفاده کرد. توجه داشته باشید که تمامی این میلگردها برای یک کاربرد مشخص استفاده می‌شود و اگر از میلگرد نامناسب در پروژه‌های مختلف استفاده شود، قطعاً مشکلات زیادی را به‌ همراه خواهد داشت؛ به‌ همین خاطر در برگه شناسایی این محصولات، تولیدکنندگان مشخصات فنی هر نوع میلگرد را درج کردند تا مصرف‌کننده به‌ درستی با کاربرد آن‌ها آشنا شود.

برای اطلاع از آخرین قیمت تیرآهن کلیک کنید

سبد میلگرد مخلوط

کارخانه‌های تولید کننده سبد میلگرد مخلوط

در بورس کالا کارخانه‌های مقاطع فولادی، محصولات مربوطه را به‌ صورت سبدی عرضه می‌کنند. کارخانه فولاد مبارکه یا ذوب‌ آهن اصفهان یکی از تولیدکننده و عرضه‌ کننده‌های اصلی سبد میلگرد در ایران بوده که انواع میلگرد را مطابق با استاندارد ملی ۳۱۳۲ تولید و در بازار عرضه می‌کند؛ بنابراین قیمت ارز و نوسانات آن در تعیین قیمت میلگرد در بازار بورس کالا تأثیر دارد. مجتمع فولاد کویر کاشان و میلگرد نیشابور نیز محصولات فولادی را به‌ صورت سبدی در بورس ارائه می‌کنند. البته به غیر از موارد ذکر شده کارخانه‌های دیگری در این زمینه فعال هستند که همگی محصولات بسیار با کیفیتی را روانه بازار می‌کنند.

نحوه عرضه سبد میلگرد مخلوط در بورس کالا چطور است؟

بورس کالا زمینه فروش محصولات عرضه کنندگان مقاطع فولادی را فراهم می‌کند. ابتدا محصولات توسط کارشناس‌ها بررسی شده و قیمت‌گذاری می‌شوند تا در اختیار خریداران قرار بگیرند. محصولات خام و فرآوری نشده نظیر فلزات، پنبه، گندم، برنج و غیره در بورس کالا عرضه می‌شوند. نکته اصلی که در مورد این بازار باید بدانید، حضور نهادهای نظارتی و تنظیم‌کننده قیمت بازار است که مزایای بسیار زیادی را برای خریداران و فروشندگان ایجاد می‌کند.

نحوه محاسبه قیمت سبد میلگرد چگونه است؟

عوامل مختلفی در محاسبه قیمت سبد میلگرد نقش دارد. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اندازه
  • طول و عرض
  • نوع آن

اطلاع از شرایط شرکت تولید کننده و مراکز فروش سبد میلگرد برای محاسبه قیمت الزامی است؛ زیرا کارخانه تولیدکننده در تعیین قیمت مقاطع فولادی به‌ ویژه قیمت میلگرد تأثیر بسیار زیادی دارد. بعد از کارخانه تولید کننده، وزن سبد میلگرد و انواع مختلفی که در آن موجود است، قیمت روزانه محصول اهمیت بسیار زیادی در مقایسه قیمت دارند. جالب است بدانید که در تعیین قیمت میلگرد، نوع میلگرد آجدار با میلگرد کلاف و میلگرد ساده متفاوت خواهد بود و باید محاسبه نهایی برحسب تمامی این موارد باشد.

محاسبه قیمت سبد میلگرد

نحوه خرید سبد میلگرد

همان‌طور که گفته شد در بورس کالا سبد میلگرد عرضه می‌شود که شما برای خرید باید به بورس کالا مراجعه کنید. برای ورود به بازار بورس لازم است یک کارگزار انتخاب کرده و پس‌ از ثبت‌ نام یک کد مشتری در بورس کالا به شما تعلق می‌گیرد که باید برای ورود به بازار از آن استفاده کنید. بعد از انجام این مراحل لازم است فرم‌های درخواست خرید را تکمیل نمایید و مشخصات کالای موردنظر، کارخانه تولیدکننده، حداکثر قیمت خرید و غیره را درج کنید تا کارگزار مربوطه بتواند نسبت‌ به شرایط شما معامله را انجام دهد.

پس‌ از انجام معامله لازم است مقداری از کل مبلغ معامله یعنی ۵ درصد به حساب کارگزاری واریز شود. مطابق با فرمی که توسط شما پر می‌شود، کارگزار با کارگزاران دیگر بازار بورس وارد رقابت شده و زمانی‌ که کارگزاری برنده شود، باید حداقل تا ۳ روز کاری قرارداد را تسویه کنید. اگر در موعد مقرر قرارداد تسویه نشود، به ازای هر روز دیرکرد باید ۰.۲۵ درصد از مبلغ کل را برای جریمه بدهید. اگر به مدت ۱۰ روز کاری برای تسویه دیر کنید، معامله فسخ شده و باید جریمه کارگزار فروشنده را پرداخت نمایید.

 

سخن پایانی

سبد میلگرد مخلوط یکی از محصولات بسیار پرفروش در بورس کالا محسوب می‌شود. در سبدهای میلگرد مخلوط انواع شاخه‌های میلگرد به‌ صورت ریز و درشت وجود دارند که برای بسیاری از فعالان در این حوزه صرفه اقتصادی بسیار زیادی دارد. با توجه به اهمیت بسیار زیادی که این نوع مقاطع فولادی در ساختمان‌سازی دارند؛ بنابراین اگر برای خرید سبد میلگرد اطلاعات کافی ندارید، بهتر است با کارشناسان مجموعه آترین فولاد در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و بتوانید بهترین محصول را برای پروژه موردنظر خود تهیه کنید.

پیمایش به بالا