قیمت فولاد چین با ثبات سایر بازارهای کلیدی افزایش می یابد

قیمت‌های چینی برای کلاف و میلگرد فولادی امروز در شانگهای افزایش یافت و احساسات مثبت را در میان فعالان بازار به دنبال توقف کاهش قیمت‌ها در چندین بازار عمده جهانی فولاد تمام‌شده و نیمه‌تمام در هفته جاری برانگیخت. اقدامات محرک اخیر در چین، لغو اقدامات قرنطینه ملی تعیین شده برای هفته آینده و تقاضای بالاتر امروز، همگی این انتظارات را افزایش دادند که قیمت جهانی فولاد می تواند در ماه ژوئن تقویت شود.

اقدامات محرک اعلام شده توسط دولت مرکزی چین در نیمه دوم ماه مه اکنون احتمالاً با سرعت بیشتری در ماه های آینده برای تثبیت اقتصاد اجرا می شود و شهرهایی مانند شنژن برنامه هایی را برای اعطای یارانه به مصرف کنندگان وسایل نقلیه با انرژی نو و همچنین لوازم خانگی به منظور تسریع محرک اقتصادی اعلام کرده اند.

هفته گذشته پس از اینکه چین نرخ بهره وام ملک را برای خریداران خانه اولی کاهش داد، چشم انداز تقاضا بهبود یافت که نشان دهنده تغییر به سمت حمایت از بخش املاک بود. سهولت قرنطینه های مرتبط با کووید-19 همچنین حرکت لجستیک را سرعت می بخشد. قرنطینه ها دلیل اصلی داده های اقتصادی پایین ماه آوریل چین و توقف اقدامات محرک در زیرساخت ها و تولید بود. آخرین سیاست مالی و پولی چین که هفته گذشته منتشر شد – به طور بالقوه برای کاهش محدودیت ها در هفته آینده زمان بندی شده است – باید سرمایه گذاری زیرساختی و تولیدی را پشتیبانی کند.

افزایش قیمت فولاد چین در این هفته با توقف کاهش در سایر بازارهای بزرگ جهانی فولاد همزمان شده است. محرک اصلی این حمایت از قیمت این است که انبارش بسیاری از خریداران جهانی فولاد به دنبال قرنطینه چین و فشارهای تورمی جهانی که منجر به شش هفته تقاضای ضعیف جهانی فولاد بود؛ پیوسته کاهش یافته است؛ از طرفی افزایش مداوم هزینه تولید برای کارخانه های فولاد جهانی نیز کاهش بیشتر را مهار کرده است.

پیمایش به بالا