تیر آهن 27

عنوانطول شاخهقیمت
تیرآهن ۲۷ ذوب آهن اصفهان12 متری تماس بگیرید
تیرآهن ۲۷ انبار تهران12 متری تماس بگیرید
تیرآهن سنگین 27 ذوب آهن12 متری تماس بگیرید

آدرس ما

تهران، منطقه 18، بازار آهن شادآباد، خیابان مدائن، روبروی بانک سپه، مجتمع تجاری حدادی، پلاک 8

شماره های تماس

ایمیل ارتباطی

تیرآهن سایز ۲۷ به‌دلیل ضخامت و استحکام قابل توجهی که دارد، مورد علاقه مهندسین و سازندگان سازه‌های عظیم است. اهمیت تیرآهن در استحکام و مقاومت هر سازه یا ساختمان به قدری زیاد است که با کوچک‌ترین سهل‌انگاری، مقاومت و ایمنی سازه به‌‌خطر می‌افتد. تیرآهن سایز ۲۷ در دسته‌ تیرآهن‌های با وزن بالا قرار گرفته است؛ بنابراین این تیرآهن قابلیت تحمل سازه‌های بزرگ و سنگین را دارد. در داخل کشور کارخانجات و تولید‌کنندگان متعددی تیرآهن سایز ۲۷ را بر اساس استانداردهای جهانی عرضه می‌کنند. به‌کارگیری این تیرآهن باید طبق نظر و دستور مهندسین مربوطه انجام شود. قیمت بروز تیرآهن سایز ۲۷ طبق عوامل متعددی تعیین می‌شود و اغلب ثابت نیست.

آشنایی با تیرآهن سایز ۲۷

تیرآهن سایز ۲۷ ساخته شده از آلیاژ خالص فولاد است. در ساخت این تیرآهن برای حفظ خمش لازم مقداری کربن نیز به‌کار رفته است. مقاومت خمشی تیرآهن باعث افزایش استحکام تیرآهن در سازه‌هایی که به صورت افقی به‌کار می‌رود، می‌شود. تیرآهن سایز ۲۷ در کارخانه‌ها یا بازار به صورت شاخه ای به فروش می‌رود. شاخه‌های ۱۲ متری رایج‌ترین متراژ برای این تیرآهن‌ها هستند. چنانچه تیرآهن سایز ۲۷ بر اساس استانداردهای جهانی، با متریال و در شرایط تایید شده توسط این استاندارد تولید شود باید حدودا وزنی برابر ۳۶/۱ کیلو برای هر متر داشته باشد. این تیرآهن در مقایسه با سایر تیرآهن‌های با ارتفاع کمتر، از مقاومت بالاتری برخوردار است و باعث ایمنی بیشتر و طول عمر بالاتر در سازه یا ساختمان می‌شود.

کاربرد تیرآهن سایز ۲۷ اغلب در ساختمان‌سازی یا برج‌های مرتفع مشاهده می‌شود. در طبقات پایینی به‌دلیل اینکه وزن بیشتری را تحمل می‌کنند اکثرا از این تیرآهن استفاده می‌شود. اتصالات لانه زنبوری و افقی در سقف‌ها عمده‌ترین موارد استفاده از تیرآهن سایز ۲۷ است. در ساخت ستون‌های داخلی و پل‌های شهری نیز از این تیرآهن بهره گرفته می‌شود. در کارخانجات خودرو سازی نیز، تیرآهن سایز ۲۷ مصارف متعددی دارد.

قیمت بروز تیرآهن سایز ۲۷

کسانی که در بازار عرضه آهن آلات فعالیت می‌کنند حتما می‌دانند که قیمت‌‌ها در این بازار دائما در حال تغییر هستند. در ادامه چندین مورد تاثیر گذار در قیمت بروز تیرآهن سایز ۲۷ را مشاهده می‌کنید.

  • قیمت ارز: قیمت ارز تاثیر بسیار زیادی در قیمت تیرآهن‌ها دارد به‌طوری که با کوچک‌ترین تغییری در نرخ ارز، قیمت آهن آلات نیز تغییر می‌کند.
  • کیفیت و استحکام تیرآهن: مسلما هرچقدر تیرآهن مستحکم‌تر باشد و کیفیت متریال به کار رفته در آن بالا باشد، قیمت آن‌هم بیشتر است.
  • تقاضا برای تیرآهن: هرچقدر میزان ساخت وساز و کارهای عمرانی بیشتر باشد، تقاضا برای این محصول نیز بیشتر بوده و بازار معامله تیرآهن رونق خوبی می‌گیرد.
  • تورم: به‌دلیل وجود تورمی که در بازار آهن آلات مشاهده می‌شود، قیمت این محصول در اغلب موارد روند صعودی داشته و در حال گران شدن است.
  • نرخ حمل و نقل: همان‌طور که می‌دانید حمل و نقل آهن‌الات با کامیون‌ها یا کشتی‌های باربری انجام می‌شود؛ بنابراین این هزینه برای تولید‌کننده و خریدار باید با افزایش قیمت تیرآهن جبران شود.
  • اقتصاد داخلی: اقتصاد داخلی کشور و تبادلات با خارج از کشور همواره تاثیر قابل توجهی در قیمت همه اجناس از جمله تیرآهن دارد.
  • بورس: تولیدات فولادی که در بورس عرضه می‌شوند، قطعا متاثر از رونق معاملات بورسی و کاهش یا افزایش نرخ‌ها در این بازار هستند.
  • بازار معامله نفت: قیمت نفت به صورت غیر مستقیم روی بیشتر اقلام بازار تاثیر می‌گذارد. اقتصاد ایران متاثر از عرضه نفت و صادرات است. در صورت رونق این بازار، تورم داخلی کاهش می‌یابد. بر عکس این قضیه نیز درست است.

خرید تیرآهن سایز ۲۷

حین خرید تیرآهن سایز ۲۷ برای اینکه محصولی با کیفیت خریداری کنید، باید اطلاعتتان را در این زمینه بالا ببرید. شناخت ویژگی‌های ظاهری تیرآهن تشخیص کیفیت آن کار هر کسی نیست. اما حداقل باید توجه کنید که این محصول فاقد اکسایش یا زنگ زدگی باشد. وزن تیرآهن سایز ۲۷ نیز باید مطابق با استانداردهای جهانی باشد. سایز تیرآهن را باید با توجه به نوع سازه و نظر مهندس ناظر انتخاب کنید.

شما می‌توانید تیرآهن سایز ۲۷ را از مجموعه به نام و با سابقه آترین فولاد خریداری کنید. ضمن برخورداری از تیرآهن‌هایی با کیفیت بالا، از طریق راه‌های ارتباطی، با کارشناسان همین سایت مشورت کنید و در نهایت خریدی امن را تحربه کنید.

 

پیمایش به بالا