تیر آهن 24

عنوانطول شاخهقیمت
تیرآهن ۲۴ ذوب آهن اصفهان12 متری تماس بگیرید
تیرآهن ۲۴ یزد (احرامیان)12 متری تماس بگیرید
تیرآهن ۲۴ فولاد البرز ایرانیان (فایکو)12 متری تماس بگیرید

آدرس ما

تهران، منطقه 18، بازار آهن شادآباد، خیابان مدائن، روبروی بانک سپه، مجتمع تجاری حدادی، پلاک 8

شماره های تماس

ایمیل ارتباطی

تیرآهن سایز ۲۴ به عنوان یک تکیه‌گاه و نگهدارنده در سازه‌های مختلف استفاده می‌شود. این تیرآهن بسته به درصد استفاده از آلیاژها، کیفیت و استحکام متفاوتی دارد. تیرآهن‌های موجود در بازار بین ۸ تا ۶۰ سانتی‌متر ارتفاع داشته و برای مصارف متعددی به کار گرفته می‌شوند. تیرآهن سایز ۲۴ در دسته تیرآهن‌های سنگین قرار گرفته است که توان خوبی در تحمل وزن‌های بالا دارد‌. با توجه به محاسباتی که مهندسین انجام می‌دهند از تیرآهن فوق برای ستون‌ها، سقف و… می‌توان استفاده کرد. در بناهایی که وزن سازه بسیار زیاد است و برای پیش‌گیری از خسارت‌های بعد از زلزله، کاربرد تیرآهن سایز ۲۴ خودنمایی می‌کند.

تیرآهن سایز ۲۴، دارای ارتفاعی به اندازه ۲۴ سانتی متر است‌ در واقع دسته بندی تیرآهن‌ها اغلب با سایز و اندازه ارتفاع آن‌ها انجام می‌شود. تیرآهن‌های استاندارد باید با درصدهای خاصی ازآلیاژ فولاد طبق استانداردهای به خصوصی ساخته شوند. فولاد ۳۷، ۴۴ و ۵۲، فولاد تائید شده از سازمان تاییبد و بررسی استاندارد اروپا است. این پروفیل در بازار، در شاخه‌های ۱۲ متری عرضه می‌شود. در صورت نیاز می‌توان هر شاخه را به طول‌ دلخواه برش داد. تیرآهن‌های ۲۴ ممکن است طبق نوع آلیاژ به کار رفته در ساختارشان وزن‌های متفاوتی داشته باشند. عموما هر متر تیرآهن ۲۴ باید ۳۰ کیلوگرم وزن داشته باشد.

تیرآهن سایز ۲۴ به دلیل سنگین بودن، استحکام بالا و عدم تغییر در ابعاد نسبت به شرایط مختلف جوی، می‌تواند وزن بالایی از سازه‌ها را تحمل کند. عمده‌ترین کاربرد این تیرآهن در ساختمان‌ها است که به عنوان ستون در اطراف یا در زیر سقف‌ها به کار می‌رود؛ همچنین از این پروفیل جهت چهارچوب‌های درب نیز استفاده می‌شود. کاربرد تیرآهن سایز ۲۴ تنها به ساختمان‌ها محدود نشده و در ساخت پل یا تونل نیز به صورت گسترده به کار می‌رود. در صنایع پتروشیمی یا پالایشگاه برای احداث سازه‌های گوناگون از تیرآهن سایز ۲۴ بهره گرفته می‌شود.

قیمت روز تیرآهن سایز ۲۴

تیرآهن‌ها به دلیل کاربرد فراوانی که در ساخت و ساز دارند، نقش اساسی را در اقتصاد بازار مسکن ایفا می‌کنند؛ همچنین معامله آهن آلات در بازار همواره رونق زیادی داشته و واسطه گران متعددی از این راه درآمد بالایی کسب می‌کنند. نوسان قیمت تیرآهن در بازار همیشه وجود داشته است؛ زیرا قیمت نهایی این محصول وابسته به المان‌های زیادی است. نرخ ارز بیشترین تاثیر را در قیمت آهن خام دارد؛ از این رو با هر تغییری در قیمت ارز، قیمت تیرآهن سایز ۲۴ هم دچار نوسان می‌شود. سیاست‌های داخلی و خارجی و تورم‌های به وجود آمده در شرایط کنونی موجب شده تا قیمت تیرآهن ثابت نباشد. هرچقدر که تقاضا برای آهن آلات کم باشد، به خصوص در فصل‌هایی که ساخت و ساز بسیار کم رونق می‌شود، قیمت تیرآهن در بازار کاهش می یابد. برعکس این موضوع نیز صحیح است. در نهایت بورس به عنوان موثرترین المان در قیمت تیرآهن به شمار می آید. چنانچه بازار معاملات آهن آلات خام یا مصرفی در بورس داغ باشد، تورم کمتری نصیب تیرآهن‌ها می‌شود.

خرید تیرآهن سایز ۲۴

اگر تصمیم به خرید تیرآهن سایز ۲۴ گرفته‌اید حتما این‌کار را با نظر و مشورت با مهندسین مربوطه انجام دهید. کیفیت و استحکام تیرآهن وابسته به آلیاژ به کار رفته در آن و پیروی از استانداردهای موجود است؛ بنابراین حین خرید برای داشتن سازه‌های محکم حتما به کیفیت و استاندارد تیرآهن سایز ۲۴ دقت کنید. فاکتورهایی مانند رنگ و وزن تیرآهن در کیفیت آن‌ها بسیار موثرند. رنگ تیرآهن باید طوسی تیره باشد، در صورت وجود رنگ‌های روشن یا زنگ زدگی از خرید آن اجتناب کنید. وزن تیرآهن سایز ۲۴ نیز به ازای هر متر حداقل باید ۳۰ کیلوگرم باشد، در صورت مشاهده وزن‌های پایین‌تر، آن را خریداری نکنید.

مجموعه آترین فولاد ارائه دهنده انواع تیرآهن‌هایی با سایزهای گوناگون از جمله سایز ۲۴ است. همکاران ما در این مجموعه به شما در انتخاب و خرید تیرآهن موردنظرتان کم می‌کنند؛ همچنین با وجود راه‌های ارتباطی موجود در این سایت، شما عزیزان می‌توانید به راحتی با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کرده و خریدی لذت بخش را تجربه کنید.

پیمایش به بالا