تیر آهن 20

عنوانطول شاخهقیمت
تیر آهن 20 ذوب آهن اصفهان 12 متریتماس بگیرید
تیر آهن 20 یزد 12 متری تماس بگیرید
تیرآهن ۲۰ فولاد البرز ایرانیان (فایکو)12 متریتماس بگیرید
تیرآهن ۲۰ ظفر بناب12 متریتماس بگیرید
تیرآهن ۲۰ یزد (احرامیان)12 متری تماس بگیرید

آدرس ما

تهران، منطقه 18، بازار آهن شادآباد، خیابان مدائن، روبروی بانک سپه، مجتمع تجاری حدادی، پلاک 8

شماره های تماس

ایمیل ارتباطی

تیرآهن سایز ۲۰ از پرکاربردترین تیرآهن‌ها بعد از تیرآهن‌های سایز ۱۲ تا ۱۸ محسوب می‌شود. مهندسان داخلی و خارجی برای ساختمان سازی از آن بسیار استفاده می‌کنند. تولید این محصول در استانداردهای متنوعی انجام می‌شود. این مقاطع فولادی پرمصرف، استحکام بالایی دارند. بیشترین کاربرد آن‌ها نیز برای سازه‌های سنگین و به عنوان ستون‌های اصلی در طبقات پایین است. اگر می‌خواهید راجع به تیرآهن سایز ۲۰، اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.‌

آشنایی با تیرآهن سایز ۲۰

تیرآهن سایز ۲۰ به دلیل مقاومت و استحکام بالا قیمت بالایی هم دارد. این محصول که همچون تیرآهن‌های دیگر یک جان و دو بال دارد، از وزن بالایی برخوردار است. از مشخصات آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن هر متر از این تیرآهن‌ها بین ۲۲ تا ۶۰ کیلوگرم است.
 • این تیرآهن از لحاظ طول به ۱۲ متر می‌رسد.
 • بال تیرآهن مزبور از عرضی در حدود ۱۰۰ میلی‌متر برخوردار است.
 • از نظر ضخامت بال، بال این تیرآهن ۸.۵ میلی‌متر ضخامت دارد.
 • ضخامت جان تیرآهن ۲۰ به ۵.۶ میلی‌متر می‌‌‌رسد.

کاربردهای تیرآهن سایز ۲۰

تیرآهن‌ سایز ۲۰ کاربردهای زیادی در صنایع ساختمان سازی، خرپا، تیرها، نعل درگاهی و… دارد. چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای این سایز تیرآهن عبارتند از:

پل سازی

از جمله کاربردهای تیرآهن سایز ۲۰ در صنعت پل سازی است. به دلیل مقاومت بالایی که این تیرآهن دارد، می‌تواند متحمل وزن بالای پل و بارهای خودروهای عبوری شود. علاوه بر آن می‌توان از این تیرآهن برای ساخت‌وسازهای مسکونی هم مورد استفاده قرار داد.

ستون‌‌ها

از این تیرآهن به دلیل داشتن بال پهن و مربع شکل بودن مقطع آنها در ستون‌ها استفاده می‌شود؛ به این ترتیب که  از آن به صورت عمودی در ساخت‌وسازها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کفی ستون‌‌ها

تیرآهن‌ها از ضخامت‌های مختلفی برخوردار هستند و قابل استفاده در صفحات کفی ستونی و صفحات فولادی است.

اسکلت سازه فولادی

تیرآهن‌های سایز ۲۰ را می‌توان در قسمت اسکلت سازه استفاده کرد و به وسیله آن ساختمان را مقاوم‌ سازی کرد.

قیمت تیرآهن سایز ۲۰

قیمت روز تیرآهن سایز ۲۰ نسبت به انواع دیگر تیرآهن‌ها که وزن و مقاومت پایین‌تری دارند، بالاتر است. به طور کلی قیمت انواع تیرآهن‌ها در بازار آهن آلات بر حسب هر کیلوگرم محاسبه می‌شود. این مقطع را به‌ صورت شاخه‌ای، کیلویی و بندیل خریداری می‌کنند. با این حال قیمت آن تحت تاثیر عوامل مختلفی ممکن است متغیر باشد. برخی از عوامل به طور مستقیم روی قیمت تاثیر می‌گذارند و برخی دیگر از آنها به صورت غیرمستقیم در قیمت تیرآهن موثر هستند. از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت این تیرآهن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت ارز: با بالا و پایین رفتن قیمت ارز، قیمت تیرآهن هم نوسان می‌یابد.
 • قیمت سنگ آهن: چون در تولید آن از سنگ آهن استفاده می‌شود بالتبع قیمت آن در قیمت تیرآهن موثر است.
 • قیمت شمش: قیمت شمش آهن مستقیما روی تیرآهن تاثیر می‌گذارد.
 • کیفیت تیرآهن: هر چقدر مقطع فولادی کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت تیرآهن هم بالاتر می‌رود.
 • وزن تیرآهن: هر چقدر وزن مقاطع فولادی بالاتر باشد قیمت تیرآهن بالاتر است.
 • نوع تیرآهن: قیمت انواع تیرآهن‌ها با توجه به برند، وزن، کیفیت و… با هم متفاوت است.
 • استاندارد تیرآهن: هر چقدر در تولید این مقاطع، استاندارد تولید تیرآهن بیشتر رعایت شده باشد، تیرآهن تولید شده قیمت بالاتری دارد.
 • کارخانه تولیدکننده: تیرآهن‌های تولید شده ازکارخانه‌های با برند‌های معتبرتر نسبت به تیرآهن‌های کارخانه‌های دیگر گران‌تر هستند.
 • هزینه‌های حمل‌ونقل: هزینه‌ای که صرف حمل بار می‌شود و مسافت و دور و نزدیک بودن مبدا تا مقصد در قیمت نهایی آن تاثیر می‌گذارد.

 

خرید تیر آهن سایز ۲۰

برای ساخت انواع سازه‌های عظیم و ستون‌ها نیاز به خرید تیرآهن‌ است. برای اینکه بتوانید این محصول را با اطمینان کامل خریداری کنید باید برند معتبری را در نظر داشته باشید. اگر قصد خرید بهترین تیرآهن سایز ۲۰ با قیمت مناسب را دارید، توصیه می‌کنیم از مجموعه آترین فولاد کمک بگیرید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن شرکت تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به وب سایت آترین فولاد مهر، از قیمت روز محصول مطلع شوید. همچنین اگر به اطلاعات بیشتری در این نیاز داشتید می‌توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید‌.

پیمایش به بالا