تیرآهن دوبل

تیرآهن دوبل چیست؟

تیرآهن دوبل به عنوان یکی از سازه‌های مهم در ساختمان‌سازی مورد‌استفاده قرار می‌گیرند. تیرآهن دوبل باید با استانداردهای خاصی تولید شود تا بتواند عملکرد مناسبی در ساختمان سازی داشته باشد. این اصطلاح زمانی به کار می‌رود که دو تیرآهن در کنار یکدیگر قرار گرفته و به هم متصل شوند. اینکه تیرآهن دوبل چه کاربردی دارد با توجه به نوع ساختمان‌سازی در نظر گرفته می‌شود. از آنجایی که استحکام ساختمان‌ها اهمیت بسیار زیادی در ساختمان‌سازی دارد باید از این تیرآهن‌ها برای افزایش استحکام آن ها استفاده شود. با مجموعه آترین فولاد همراه شوید تا اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی تیرآهن دوبل

تیرآهن دوبل برای ایجاد ستون در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. برای ایجاد تیرآهن دوبل از دو تیرآهن استفاده می‌کنند که با یک بست و پلیت به همدیگر متصل شده‌اند. از تیرآهن دوبل در ساختمان‌هایی که ارتفاع زیادی دارند استفاده می‌شود. شاخه‌های تیرآهن دوبل ۱۲ متر بوده و اگر از یک اتصال بین این دو نوع تیرآهن استفاده شود سازه را محکم نگه می‌دارد.

تیرآهن دوبل از نظر شکل ظاهر شبیه به قوطی‌های توخالی است. این محصول از چهار سمت دارای باله‌های بیرون آمده است که برای افزایش مقاومت تیرآهن دوبل اهمیت بسیار زیادی دارند. در صورتی که جوشکاری تیرآهن دوبل به درستی انجام نشود باعث اتصال ضعیف آن خواهد شد.

” برای اطلاع از قیمت انواع تیرآهن وارد شوید “

تیرآهن دوبل

کاربردهای تیرآهن دوبل

برای ساخت پروژه‌های عظیم و ساختمان‌های بلند از تیرآهن‌های دوبل استفاده می‌کنند. از آنجایی که در این پروژه‌ها باید دوام و استحکام زیادی در ساختمان وجود داشته باشد. استفاده از تیراهن دوبل اهمیت زیادی دارد. سطح مقطع تیرآهن دوبل پهن است و میزان کمتری از تنش را انتقال داده و باعث استحکام بیشتر ساختمان می‌شود. این تیرآهن‌ها باعث کاهش و خنثی‌سازی نیروی وارده شده و باعث پایداری سازه هم خواهند شد.

در شرایطی که دسترسی به تیرآهن‌های بال پهن و یا قوطی وجود نداشته باشد باید از تیرآهن دوبل در ساختمان‌سازی استفاده شود. تیراهن دوبل به راحتی ساخته می‌شود و به دلیل کیفیت بالای خود اهمیت زیادی در ساختمان‌سازی دارد. در صورتی که در یک ساختمان فشارهای بسیار زیادی وجود داشته باشد باید از تیرآهن دوبل استفاده شود.

ویژگی‌های تیرآهن دوبل

از ویژگی‌های تیرآهن دوبل می‌توان به افزایش مقاومت سازه اشاره کرد. در صورتی که این تیر آهن‌ها دارای کیفیت بالایی باشد می‌توانند باعث افزایش استحکام ساختمان هم شوند. اگر در این تیرآهن‌ها از ورق فولادی استفاده شود کشش بیشتری را تحمل می‌کند. نصب این نوع تیرآهن به راحتی انجام می‌شود و به دلیل کاهش قیمت باعث افزایش سرعت در رسیدن به هدف نهایی پروژه خواهند شد.

” برای استعلام قیمت تیرآهن هاش سبک کلیک کنید “

ویژگی‌های تیرآهن دوبل

انواع اتصال تیرآهن برای ستون

اگر تیرآهن به تنهایی قابلیت مقاومت و پایداری سازه را نداشته باشد از تیرآهن دوبل استفاده می‌شود. از آنجایی که تیرآهن دوبل مقاومت زیادی در برابر تنش دارد مورد توجه بسیاری از پیمانکاران قرار گرفته است. نحوه ساخت ستون دوبل یا تیرآهن دوبل با توجه به انواع پروفیل آن ها انجام می‌شود. روش دوبل کردن این تیرآهن‌ها به صورتی که است که باید دو تیرآهن در کنار یکدیگر قرار گرفته و با جوشکاری دو طرف و وسط آن ها به هم متصل شوند.

 در مرحله بعد باید ستون را برگردانده و جوشکاری مانند مرحله قبل انجام گیرد تا تمامی قسمت‌های ستون به یکدیگر متصل شوند. علاوه بر این روش می‌توان از یک ورق برای اتصال مقاطع این تیرآهن‌ها استفاده کرد. در این روش باید جوشکاری را در فواصل ۳۰ سانتی‌متری انجام داد. تولید تیرآهن دوبل با اتصال قید موازی و یا مورب هم انجام می‌شود.

محاسبه وزن تیرآهن دوبل

وزن تیرآهن دوبل چطور محاسبه می‌شود؟ برای محاسبه وزن تیرآهن دوبل باید از یک فرمول خاص استفاده کرد. در این فرمول وزن یک متر از تیرآهن در طول تیرآهن از جدول اشتال ضرب شده و وزن نهایی به دست می‌آید. هرچه وزن تیرآهن بیشتر باشد می‌تواند به عنوان یک ستون بسیار محکم درون ساختمان قرار گیرد. با توجه به اینکه تیرآهن دوبل در چه ساختمانی و به چه منظوری به کار می‌رود باید وزن مناسبی داشته باشد.

” برای استعلام قیمت تیرآهن هاش سنگین کلیک کنید “

محاسبه وزن تیرآهن دوبل

نکات مهم برای خرید تیرآهن دوبل

برای خرید تیرآهن دوبل که کیفیت بالایی داشته باشد باید به نکات مهمی توجه کنید. از آنجایی که استحکام ساختمان اهمیت زیادی دارد، این محصول باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد. یکی از نکات مهمی که برای خرید تیرآهن دوبل اهمیت زیادی دارد انتخاب یک فروشگاه برای خرید کالای مرغوب است. اینکه تیرآهن از چه مواد اولیه‌ای تولید شود و دارای چه مقاومتی باشد باید مورد توجه خریداران قرار گیرد.

 در صورتی که شما یک فروشگاه معتبر که دارای مجوزهای لازم برای فروش تیرآهن باشد را انتخاب کنید می‌توانید این محصول را با کیفیت بالا خریداری کنید. قیمت تیرآهن با توجه به نوع پروفیل و عوامل دیگر متفاوت است. در صورتی که شما این محصول را به صورت مستقیم خریداری کنید و واسطه‌ای در پروسه خرید و فروش وجود نداشته باشد هزینه کمتری برای خرید آن نیاز دارید. این روزها خرید غیر حضوری مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته و با این روش می‌توانید در مدت کوتاه سفارش خود را ثبت کنید و نیازتان را برطرف سازید.

نکات مهم برای ساخت تیرآهن دوبل

از آنجایی که برای ساخت تیرآهن دوبل باید دو تیرآهن در کنار یکدیگر قرار گرفته و جوشکاری شوند باید برای ساخت آن از یک فرد متخصص کمک گرفت. جوشکاری تیرآهن باید با دقت بسیار بالایی انجام شود تا این سازه دچار هیچ گونه مشکلی نباشد. اتصال تیرآهن‌ها برای تولید تیرآهن دوبل باید با استفاده از بست‌هایی انجام شود که مقاومت کافی برای نگهداری دو تیرآهن در کنار یکدیگر را داشته باشند. برای اینکه شما بخواهید از تیرآهن دوبل استفاده کنید باید این محصول را با دقت بالا آماده کنید.

نکات مهم برای ساخت تیرآهن دوبل

سخن پایانی

تیرآهن دوبل کاربرد وسیعی در ساختمان‌سازی و پروژه‌های انبوه دارد. برای خرید این محصول می‌توانید از خدمات متنوع مجموعه آترین فولاد کمک بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با شماره‌های ما تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

پیمایش به بالا