بهترین نوع میلگرد در بازار

بهترین نوع میلگرد در بازار کدام شرکت ها هستند؟

میلگرد یکی از قطعات پرمصرف کاربردی در بازار داخلی و خارجی است که از تنوع بالایی نیز برخوردار است. در ایران شرکت‌های بسیاری وجود دارند که در زمینه تولید و عرضه این محصول فعالیت دارند. اما این که بهترین نوع میلگرد در بازار از نظر جنس، کیفیت، قیمت و… کدام است موضوعی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

میلگرد چیست؟

میلگرد از جمله مقاطع فولادی است که به منظور کمبود مقاومت کششی در بتن برای ساخت و سازها بکار می‌رود. این محصول با نام آرماتور نیز شناخته شده و بسیار کاربردی است. میلگردها در انواع مختلف از جمله ساده، آجدار و آجدار پیچیده تولید خواهند شد در واقع اضافه کردن آجروی سطح این محصول به جهت افزایش درگیری مقاطع فولادی بتن خواهد بود؛ بنابراین این درگیری موجب می‌شود میلگرد در بتن بهتر قرار گرفته و در استحکام سازه نقش موثری خواهد داشت. معمولا میلگردها در سایزهای ۶ تا ۳۲ میلی‌متر در دسترس هستند و برای قطرهای بزرگ‌تر لازم است که سفارش داده شود.

طول این مقاطع فولادی به‌طور معمول ۱۲ متر است اما برای قطرهای کمتر از ۱۰ میلی‌متر نیز به صورت کلاف تولید خواهد شد. قطعا شناخت و آشنایی با این مقاطع فولادی برای خرید و ساخت و ساز می‌تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. معمولا قیمت این محصول در بازار با توجه به نوسانات بازار متغیر خواهد بود؛ گرچه قطعا جنس مناسب و کیفیت بالا و البته کارخانه تولیدکننده در افزایش هزینه و قیمت آن موثر است.

برای خرید تیرآهن کلیک کنید

میلگرد چیست

بهترین میلگرد ایران مربوط به کدام شرکت است؟

در ایران در زمینه تولید مقاطع فولادی کارخانه‌های مختلفی فعالیت دارند؛ در این میان یکی از بهترین محصولات آن‌ها نظیر میلگرد در این شرکت‌ها تولید و عرضه می‌شود. همان‌طور که می‌دانید ساختار و جنس این محصولات و کیفیت ارائه آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است که خوشبختانه در ایران این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته و میلگرد با کیفیت بسیار بالا تولید خواهد شد؛ همین امر موجب شده که این محصول نه تنها در ایران، بلکه در سطح جهانی در جایگاه قابل توجهی قرار گیرد و در زمینه صادرات نیز به خوبی عمل کرده و موفق بوده‌ایم.

بهترین میلگرد ایران در بازار با سایزهای متفاوت و متناسب با نیاز افراد و جامعه عرضه شده که برای تهیه آ‌ن‌ها، باید ابتدا شناخت کافی در این زمینه داشته باشید. اما شرکت‌هایی که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد؛ از جمله شرکت‌هایی هستند که بهترین تولیدکنندگان میلگرد ایران محسوب می‌شوند.

میلگرد ذوب آهن اصفهان

میلگرد ذوب آهن اصفهان در حال حاضر بهترین تولید‌کننده میلگرد در ایران است و این محصول را با بهترین کیفیت عرضه می‌کند. برخورداری از خط تولید با کیفیت این شرکت را در دسته بهترین برندهای تولید‌کننده این محصول در کشور قرار داده است. استاندارد بالا در تولید میلگرد ذوب آهن اصفهان موجب شده که در بیشتر کشورها نیز محبوب شود و در زمینه صادرات آن نیز فعال باشد. ذوب آهن موفق به کسب گواهی‌نامه تحت عنوان سیستم‌های مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ شد؛ همچنین تولید فولاد آن مطابق با استانداردهای روسیه خواهد بود که در سه گروه تقسیم‌بندی شده و بدین شرح است:

  • فولادA1: این فولاد صاف و دارای مقاومت تسلیم ۲۳۰۰ سانتی‌متر مربع و استحکام کششی آن نیز ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر است.
  • فولادA2: این نوع فولاد نیز آجدار با مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ سانتی‌متر است و دارای استحکام ششی ۵۰۰۰ کیلومتر بر سانتی‌متر خواهد بود
  • فولادA3: دارای مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ سانتی‌متر مربع و از استحکام کششی ۶۰۰۰ کیلومتر بر سامتی‌متر برخوردار است.

لازم به ذکر است میلگرد A3 در ایران با توجه به قابلیت‌هایی که دارد جزو پرمصرف‌ترین تولیدات این محصول به شمار می‌رود و از نظر نحوه تولید نیز شامل دو دسته محصولات گرم نوردیده و سرد اصلاح شده خواهد بود.

میلگرد ذوب آهن اصفهان

فولاد کویر کاشان

یکی دیگر از کارخانه‌های تولیدکننده بهترین میلگرد در ایران فولاد کویر کاشان است که این محصول را با کیفیت بالا و بسیار مرغوب تولید می‌کند‌. از مهم‌ترین ویژگی‌های میلگرد کویر کاشان می‌توان به قابلیت جوشکاری و مقاومت بالای آن اشاره کرد.

فولاد کاوه تیکمه داش

فولاد کاوه تیکمه داش نیز در میان بهترین تولید‌کنندگان میلگرد ایران قرار گرفته است و محصولات خود را به صورت آجدار از سایز ۸ تا ۳۲ تولید و عرضه می‌کند. این کارخانه از نظر کیفیت خط تولید از چندین گواهی‌نامه معتبر برخوردار است.

شرکت فولاد قزوین

شرکت تولیدی فولاد ایران یکی دیگر از بهترین شرکت‌های تولیدکننده میلگرد در ایران به شمار می‌رود. این شرکت خط تولید خود را بر سایزهای ۸ تا ۲A و۳A میلگرد شاخه ۲۰ آجدار متمرکز کرده که در این امر بسیار موفق عمل کرده است. در واقع می‌توان گفت همین امر موجب محبوبیت این محصول شده و کیفیتی که در این خط تولید وجود دارد این کارخانه را در میان بهترین و برترین تولیدکنندگان فولاد در ایران قرار داده است.

سخن پایانی

امروزه در ساخت و ساز‌ها از ابزار و تجهیزات متنوع و البته کاربردی استفاده خواهد شد که موجب افزایش سطح کیفی کار خواهد شد. یکی از محصولاتی که در ساخت و سازها به کار می‌رود و البته ضرورت نیز دارد میلگرد یا همان مقاطع فولادی است که در صنایع معمولا با نام آرماتور شناخته می‌شود. میلگرد با توجه به کارایی بالایی که دارد در انواع مختلف توسط کارخانه‌ها و شرکت‌های گوناگون تولید می‌شود و برخی از آن‌ها جزو بهترین تولیدکنندگان میلگرد در بازار ایران محسوب می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این محصول، انواع آن، قیمت و این که کیفیت میلگرد کدام کارخانه بیشتر است می‌توانید به سایت آترین فولاد مراجعه کنید.

پیمایش به بالا